رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

در اجرای پروژه چشمه نور به معماری اسلامی قزوین توجه ویژه شود


6 شهريور, 1398 - 16:07 -- omrani
معاون عمرانی استاندار:

در اجرای پروژه چشمه نور به معماری اسلامی قزوین توجه ویژه شود

معاون عمرانی استاندار قزوین با اشاره به محل قرارگیری اجرای پروژه چشمه نور در یکی از محورهای گردشگری استان،تاکید کرد: در اجرای این پروژه به معماری اسلامی قزوین توجه ویژه شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،


علی فرخ زاد در جلسه ای که به منظور ایجاد هماهنگی در تسریع پروژه چشمه نور با حضور مسئولین پروژه برگزار شد، عنوان کرد: محلی که برای اجرای پروژه درشمال قزوین در نظر گرفته شده است یکی از بهترین نقاط شهر بوده و با توجه به قرارگیری آن در مسیر بوستان فدک که یکی از مهمترین محورهای گردشگری استان می باشد، باید در ساخت ابنیه آن به سیما و منظر شهری توجه ویژه ای شود و همچنین در طراحی شهری و دسترسی بین این پروژه و پروژه بیمارستان هزار تختخوابی هماهنگی ایجاد شود.

وی استفاده از نیروهای بومی در اجرای پروژه را بسیار مهم دانست و خاطر نشان کرد: استفاده از ظرفیت ها و نیروی انسانی قزوین بدون شک به پیشبرد بهتر کار کمک خواهد کرد و باید سعی شود تا جایی که مقدور است در اجرای پروژه از نیروهای بومی استفاده شود.

فرخ زاد گفت: پرو چشمه نور پروژه منحصر بفرد عظیمی است و نقش بسزایی در اقتدار و توسعه علمی کشور دارد و حتی ساخت ابنیه پروژه نیز فارغ از بهره برداری آینده به منزله یک الگو و کارگاه آموزشی به شمار می آید که به نوعی بین دانشگاه و صنعت و کارگاه ارتباط ایجاد می کند.


گفتنی است؛ "طرح شتابگر ملی"به عنوان یکی از بزرگ‌ترین طرح‌های علمی کشور در مجموعه‌ای به نام «چشمه نور» در شمال شهر قزوین اجرا می‌شود.