رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تقدیر از بانوی کار آفرین موفق استان


11 شهريور, 1398 - 11:25 -- banovan

تقدیر از بانوی کار آفرین موفق استان

موفقیت زنان کارآفرین در جوامع نه ‌تنها از لحاظ اقتصادی برای آنها سودمند است، بلکه منافع اجتماعی و فرهنگی زیادی برای اقشار مختلف جامعه در پی دارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

صدیقه ربیعی مدیرکل بانوان وخانواده استانداری قزوین طی بازدید از شرکت ظریف پرشین لیا با اهداء تقدیرنامه ای به سرکار خانم محبوبه منفرد مدیر عامل شرکت ظریف پرشین لیا از زحمات وی در عرصه اشتغال ، کار آفرینی و تولید ملی تشکر وقدردانی نمود وافزود : موفقیت زنان کارآفرین در جوامع نه ‌تنها از لحاظ اقتصادی برای آنها سودمند است، بلکه منافع اجتماعی و فرهنگی زیادی برای اقشار مختلف جامعه در پی دارد.
وی اظهار داشت : یکی از مهم‌ترین معیارها جهت سنجش درجه‌ توسعه ‌یافتگی کشورها، میزان اهمیت و اعتباری است که زنان دارند و نقش این قشر در توسعه، مستقیماً با هدف توسعه‌ اجتماعی و اقتصادی بستگی دارد و از این‌رو در تحول همه جوامع انسانی، عاملی بنیادی محسوب می‌ شود.
ربیعی به هدف از بازدید خود اشاره کرد وافزود: معرفی بانوان کارآفرین به جامعه عامل افزایش انگیزه فعالیت و پویایی آنهاست و زنان کارآفرین ایران در بیشتر عرصه ها حضور موثر دارند ولی کمتر معرفی و دیده شده اند.
گرچه فعالیت آنها همواره با موانع اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی همراه است، اما می توان با استفاده از ظرفیت ها و آموزش هایی که توام با کسب مهارت باشد آنها را به سمت فعالیت های اثربخش و مفید راهنمایی کرد.
در این میان حضور بانوان جامعه به عنوان قشری کارا ، توانمند ، مبتکر و با پشتکار می تواند نقش تعیین کننده ای در حوزه کارآفرینی ، اشتغال و رشد توسعه اقتصادی داشته باشد و حضور این قشر در شکوفایی اقتصادی برکسی پوشیده نیست و سال های اخیر سهم بالایی را در حوزه کارآفرینی ایفا کردند.
مدیر کل اموربانوان وخانواده بیان داشت : در حالیکه کار آفرینی، به نوعی فرایند نوآوری و بهره گیری از فرصت ها با تلاش بسیار و همراه با پذیرش ریسک مالی، روانی و اجتماعی و با انگیزه کسب سود، رضایت شخصی و استقلال همراه است، بر پایه آمارها 30 درصد کارآفرینان کشورهای توسعه یافته را زنان تشکیل می دهند.
امروزه ضرورت کارآفرینی به منزله راهی برای تحقق توسعه و رفع بیکاری، زنان را با افزایش و گسترش فرصت های شغلی بر مبنای خلاقیت که بار فرهنگی- ارزشی در آن قرار دارد، روبرو کرد.