رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تجربه حوادث باید به مدیران منتقل شود


12 شهريور, 1398 - 14:48 -- روابط عمومی ۲
استاندار قزوین:

تجربه حوادث باید به مدیران منتقل شود

استاندار قزوین گفت: تجربیات هر بحران نیازمند انتقال است تا جایی که در وقوع هر بحرانی ابتکاراتی بروز داده می شود که ضمن ثبت آن، باید به سایر مدیران نیز منتقل شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

 

عبدالمحمد زاهدی در همایش ملی تخصصی مدیریت بحران که در استانداری برگزار شد، اظهار کرد: قزوین حادثه خیز است و همیشه با چند حادثه درگیر بوده است.

وی افزود: در فروردین ماه امسال از ۱۴۰ تا ۲۲۰ میلیمتر هم بارندگی داشتیم که با همکاری شورای مدیریت بحران از خسارتها کم شد و حوادث مهار شد.

زاهدی بیان کرد: دبی رودخانه باراجین به ۱۸۵ مترمکعب دبی آب رسید که شهر قزوین و آبیک در تهدید جدی بود که با شناخت مدیران و مدیریت مناسب و با توزیع آب قبل از رسیدن به شهر آن را مهار کردیم.

 

زاهدی یادآور شد: با همه اقدامات به دلیل شدت بارش‌ها و سیل. تخریب منازل در روستاها صورت گرفت و به باغات آسیب زد.

وی بیان کرد: قزوین در معرض سیل. زلزله، سرمازدگی، بوران و حریق است و باید همیشه آماده باشیم.

زاهدی افزود: قزوین ظرفیت‌های زیادی دارد ولی سرمایه انسانی مهمترین ویژگی این خطه است که پایتخت خوشنویسی و طنز ایران هم است.

وی گفت: کاوش‌ها بیانگر سبقه چند هزار ساله است پایتخت صفویه بوده حدود ۵۰ سال و اولین خیابان ایران را دارد و باید در حوادث هم توانمندی بالایی داشته باشد.

 

استاندار قزوین اظهار کرد: تجربه حوادث باید به مدیران منتقل شود زیرا شرایط کشور در حوادث غیرمترقبه ویژه است و زمستان ما با محورهای مواصلاتی مهم بسیار زیاد است.

وی افزود: بحران در کشور ما عادی است و باید همیشه آماده باشیم و پیشگیری، بیش بینی و آموزش مقابله را جدی بگیریم.