رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

پیام تسلیت استاندارقزوین به مناسبت عاشورای حسینی


18 شهريور, 1398 - 11:10 -- روابط عمومی2

پیام تسلیت استاندارقزوین به مناسبت عاشورای حسینی

هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین به مناسبت عاشورای حسینی پیام تسلیتی صادر کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

 هدایت الله جمالی پور استاندار قزوین به مناسبت فرارسیدن عاشورای حسینی پیام تسلیتی صادر نمود، متن پیام بدین شرح است:
                  بسم ربِّ الحسین
  السلام علیک یا اباعبدالله وعلی الارواح الّتی حلّت بفنائک علیک منّی سلام الله أبدا مابقیتُ و بَقی اللّیل و النّهار و لاجعلهُ الله آخر العهد منّی لزیارتکم

 کربلا یک دانشگاه است، دانشگاه حسینی همواره داوطلب ورود می پذیرد در این دانشگاه حسین علیه السلام استاد، و درس های آن ایمان، ایثار، عزت و افتخار است.ندای هل من ناصر ینصرنی او هنوز در گوش تاریخ طنین انداز است و از پیروان امام جواب می طلبد. نهضت عاشورا به لحاظ ماهیت اسلام خواهی و ظلم ستیزی اش همواره الهام‌بخش انقلابیون و حرکت‌های انقلابی و اصلاحی بوده است،نهضت عاشورا نه به عنوان یک تکلیف تعبدی و تنها برای جامعه مسلمانان، بلکه به صورت یک حرکت درس‌آموز و واقعه الهام‌بخش و عزت آفرین برای همه بشریت، قابل طرح، الگودهی و برنامه‌ای برای رهاسازی ملت‌ها از سلطه ظالمان و رسیدن به عزت و استقلال است و فراتر از جنبه های احساسی مقوله ای تعقلی و خردمندانه است.
 حادثه کربلا و محتوای این نهضت را برای بشر امروز و توده‌های تحت ستم باید ترجمه کرد و آنان را با شخصیت حسین بن علی علیه السلام و واقعه عاشورا آشنا ساخت.
 اینجانب فرارسیدن سالروز شهادت خامس آل عبا حضرت سیدالشهداء(ع) و یاران باوفایش را به اهالی غیور،انقلابی و متدین استان قزوین تسلیت و تعزیت عرض نموده و آرزومندم همگی ما رهروان راستینی برای مکتب حسینی باشیم.

        هدایت الله جمالی پور 
              استاندار قزوین
                ۱۸شهریور ۹۸
             ۹ محرم الحرام ۱۴۴۱