رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

رعایت ایمنی در جایگاه های عرضه سوخت مهم ترین اولویت کارگروه سوخت


23 شهريور, 1398 - 16:01 -- omrani
معاون عمرانی استاندار:

رعایت ایمنی در جایگاه های عرضه سوخت مهم ترین اولویت کارگروه سوخت

معاون عمرانی استاندار تاکید کرد:رعایت ایمنی و امنیت در جایگاه های عرضه سوخت بنزین و گاز مهم ترین اولویت کارگروه حمل و نقل وسوخت است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

 علی فرخزاد، در جلسه کارگروه حمل ونقل وسوخت استان با اعلام مطلب فوق افزود: هیچ گونه اغماض و کوتاهی از سوی هیچ مرجع و دستگاه ذیربطی در این خصوص پذیرفتنی نیست. این مسئول حوزه عمرانی نقش فرمانداران را در حل مشکلات جایگاه های سوخت مهم و اساسی دانست و خاطرنشان کرد: پیشنهاد می‌شود در کنار صدور هر نوع اخطار و تذکر از سوی مراجع ذیصلاح به جایگاه های سوخت، رونوشتی از آن نیز به فرمانداری های مناطق یاد شده ارسال شود تا آنان از آخرین وضعیت ایمنی جایگاه ها مطلع بوده و در صورت نیاز برای رفع موانع و مشکلات ورود پیدا کنند.
  فرخزاد با اشاره به اینکه بیشتر جایگاه های سوخت سی ان جی استان به خصوص در شهر قزوین در انحصار شهرداری‌ها قرار دارد، افزود: به نظر می‌رسد با توجه به سهمیه‌بندی بنزین در آینده نیاز به افزایش تعداد این نوع جایگاه ها در سطح استان باشد که برای انجام این مسئله از امروز باید اقدامات لازم در خصوص واگذاری‌ جایگاه به بخش خصوصی، با رعایت ضوابط موجود اقدام به عمل آید.
  به گفته وی، شهرداری‌ها نیز باید بازنگری اساسی را در مورد پیمانکاری بهره برداران خود هنگام  واگذاری جایگاه‌های سوخت داشته باشند.
  معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار قزوین تصریح کرد: در خصوص توزیع گاز ال پی جی به خودروها نیز با صدور درخواست لازم از سوی شرکت توزیع پخش فرآورده های نفتی و اداره کل استاندارد به سازمان تعزیرات حکومتی، اقدامات قانونی لازم در خصوص جمع آوری این نوع مراکز باید صورت پذیرد.