رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

برنامه راهبردی عملیاتی توسعه آوج اجرا می‌شود


24 شهريور, 1398 - 09:02 -- روابط عمومی ۲
مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری قزوین :

برنامه راهبردی عملیاتی توسعه آوج اجرا می‌شود

مدیرکل جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری قزوین گفت: برنامه راهبری عملیاتی توسعه پایدار شهرستان آوج به عنوان یکی از ۳۱ شهرستان محروم و کمتر توسعه یافته کشور امسال اجرا می‌شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

مرتضی علیخانی در نشست ستاد توسعه شهرستان آوج افزود: در اسفندماه سال ۹۶ پیشبرد توسعه پایدار اقتصاد ۳۱ شهرستان محروم و کمتر توسعه یافته کشور با تاکید بر سیاست های اقتصاد مقاومتی در دستور کار وزارت کشور قرار گرفت که آوج نیز یکی از آنها بود.

وی اضافه کرد: در تیرماه سال ۹۷ نیز مدیریت و برنامه ریزی استان سند توسعه آوج را تهیه و تکمیل و به وزارت کشور ارسال کرد و پس از آن در اسفندماه سال ۹۷ رونمایی از سند و آغاز عملیات اجرایی و تصویب اولویت ها در شورای معاونین وزارت کشور در ۲۱ بند تصویب شد.

علیخانی ادامه داد: آوج به عنوان شهرستان کمتر توسعه یافته ظرفیت های خوبی در گردشگری، کشاورزی و راه، گاز و برق دارد و طی چند جلسه ای که در گذشته در وزارت کشور و به تبع آن در استان برگزار شد برنامه هایی جهت توسعه آن مطرح شد.

وی اظهار داشت: وزارت کشور سازمان بازرسی را موظف به نظارت بر اجرای این سند کرده و استانداری نیز موظف شده هر ۱۵ روز گزارش فعالیت ها را به وزارت کشور ارسال کند.

علیخانی افزود: سرمایه گذاری نهادهای تسهیل گر ، شناسایی و به کارگیری سرمایه گذاران بخش خصوصی، ایجاد و گسترش صندوق‌های کارآفرینی در روستاها، بهره گیری حداکثری کمک های فنی اعتباری استان و نمایشگاه های داخلی و خارجی محصولات آوج از محورهای مهم برنامه توسعه این شهرستان هستند که باید با همکاری دستگاه های مربوط عملیاتی شوند.