رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

بیش از ۱۳۰ پرونده در کمیته حل اختلاف اتباع خارجی استان رسیدگی شد


20 آذر, 1398 - 11:55 -- majidabolhasani...
مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان:

بیش از ۱۳۰ پرونده در کمیته حل اختلاف اتباع خارجی استان رسیدگی شد

‍ عشایری مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی در جلسه کمیته حل اختلاف اتباع خارجی استان: از ابتدای سال تاکنون به بیش از ۱۳۰ پرونده در کمیته حل اختلاف اتباع خارجی استان رسیدگی گردیده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

عشایری مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی در جلسه کمیته حل اختلاف اتباع خارجی استان: از ابتدای سال تاکنون به بیش از ۱۳۰ پرونده در کمیته حل اختلاف اتباع خارجی استان رسیدگی گردیده است.
 جلسه کمیته حل اختلاف اتباع خارجی استان با حضور مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی، معاون دادستان عمومی و انقلاب اسلامی، کارشناسان کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان و سایر اعضا برگزار شد. 
در این جلسه عشایری ضمن تقدیر و تشکر از حمایت‌های صورت پذیرفته از کمیساریای عالی سازمان ملل متحد در امور پناهندگان گفت با توجه به رویکرد کمیته حل اختلاف اتباع خارجی در استان و اطلاع رسانی در بین اتباع خارجی از ابتدای سال تاکنون به بیش از ۱۳۰ پرونده رسیدگی شده که بعضا برای برخی از پرونده‌ها چندین جلسه برای حضور به وفاق و خروجی مثبت تشکیل می گردد.
مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی افزود کمیته حل اختلاف به لحاظ اعضا ملجا و محل مناسبی برای طرح موضوعات مورد اختلاف اتباع خارجی بوده و استقبال اتباع و مهاجرین خارجی از کمیته و افزایش پرونده های مطروحه در آن حاکی از عملکرد مثبت آن در این چند ساله تاسیس و تشکیل به این کمیته است.
عشایری خاطرنشان کرد این کمیته ضمن معاضدت و مساعدت به این افراد از طریق میانجی گری و داوری برای حل و فصل اختلافات آنان اقدام می نماید و نکته مهم اینکه برخی از پرونده‌ها علیرغم پیچیده بودن و مشکلات فراوان طرفین به نتایج قابل قبولی رسیده و اختلافات طرفین مرتفع گردیده است
 وی افزود یکی از ویژگی های این کمیته بهره گیری از ظرفیت و جایگاه ریش سفیدان و متنفذین اقوام مختلف و مرتبط بااتباع خارجی که قاعدتاً موثر در توان بخشی به کمیته حل اختلاف به منظور امکان پذیری حصول به اهداف و نتایج موثر مدنظر بوده اند می باشد.
این مقام مسئول گفت با بهره‌مندی از شم بایسته و سنجه‌های حقوقی توسط اعضای کمیته بعضا نیز مشاوره های حقوقی لازم به مراجعین و مخاطبین این کمیته ارائه می‌شود که سیاق آن به رضایت غالب مراجعین به لحاظ عدم مطول بودن فرآیند و فراگرد رسیدگی و بی هزینه بودن آن است.