Skip to main content

You are here

لیست اخبار واحد ها

Error message

  • Warning: Creating default object from empty value in language_initialize() (line 499 of /home/ostanqznew/domains/ostan-qz.ir/public_html/includes/language.inc).
  • Warning: Creating default object from empty value in language_initialize() (line 499 of /home/ostanqznew/domains/ostan-qz.ir/public_html/includes/language.inc).
  • Warning: Creating default object from empty value in language_initialize() (line 499 of /home/ostanqznew/domains/ostan-qz.ir/public_html/includes/language.inc).

7 September, 2022 - 12:27 -- کارشناس۲
مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استان قزوین خبر داد؛

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی از مهیا شدن شرایط برای حضور اتباع و مهاجرین خارجی استان در مراسم بزرگ پیاده روی اربعین امسال خبر داد.


31 August, 2022 - 14:29 -- کارشناس۲
مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری قزوین:

مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری قزوین گفت: تعامل بین اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی استانداری و نخبگان، فعالین و معتمدین جامعه مهاجرین ساکن استان در جهت رفع مشکلات و موانع، مورد تأکید این اداره کل است.


29 June, 2022 - 18:41 -- کارشناس۲
صبح امروز صورت گرفت؛

کبیری سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری صبح امروز از اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی استان قزوین بازدید و با کارکنان این اداره به گفتگو و تبادل نظر پرداخت.


18 June, 2022 - 21:37 -- کارشناس۲

سردار رضا دوست مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور در حاشیه سفر به استان قزوین از پروژه های نیمه تمام استان در حوزه امور اتباع و مهاجرین خارجی بازدید کرد.


8 January, 2022 - 10:23 -- majidabolhasani...

بهمن عشایری مدیرکل امور اتباع و مهاجرین خارجی معاونت سیاسی و امنیتی استانداری در کارگاه آموزشی توجیهی و توانمند سازی آموزشیاران نهضت با اشاره به شرایط سخت و صعب مسئولیت خطیر محوله به فعالین حوزه نهضت در آموزش سواد آموزان پناهنده و مهاجر به این امر به عنوان یکی از ابزارهای اساسی و مهم برای تغییر نقش و دگرگونی های اجتماعی در افراد بی‌سواد و کم‌سواد و جامعه پذیری آن معرفی و افزود به قطع یقین آموزش همگانی به عنوان یکی از شاخص‌های توسعه انسانی از جایگاه ویژه ای برخوردار می باشد.


16 December, 2021 - 12:08 -- majidabolhasani...
بهمن عشایری مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی حوزه معاونت سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین در حاشبه بازدید از پروژه های سه جانبه در حال احداث

بهمن عشایری مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی حوزه معاونت سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین در حاشبه بازدید از پروژه های سه جانبه در حال احداث از افتتاح دو مدرسه که از اعتبارات مصوب کمیسایاری عالی سازمان ملل متحد هزینه گردیده در آینده ای نزدیک خبر داد .


4 December, 2021 - 11:16 -- majidabolhasani...
با حضور عشایری مدیر کل امور اتباع ومهاجرین خارجی استان و مدیران دستگاه های متولی و دفاتر خدمات اقامت و اشتغال اتباع خارجی استان قزوین

بهمن عشایری مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی حوزه معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین در نشست هم اندیشی فعالان حوزه مهاجرت و پناهندگی ، مدیران دستگاه های متولی و دفاتر خدمات اقامت و اشتغال اتباع خارجی استان قزوین با تبیین سیاست ها و جهت گیری های دولت و رویکرد آن به پدیده پناهندگی و مهاجرت ، به تاریخچه حضور پناهندگان و مهاجران در کشور اشاره و بیان داشت در بازه زمانی سال ۵۸ تا ۷۰ "سیاست درهای باز " حاکم بود و ایران آوارگان افغانستانی را با کمترین محدودیت پذیرش نموده و حضور کثیر و قابل توجه آنان در شرایطی بود که دولت آمادگی لازم را نداشته، که خود به یک چالش مهم تبدیل شد و در این برهه از هم پاشیدگی ساختارهای بوروکراتیک تصمیم گیری نظام اداری کشور مدیران جوان و فاقد تجربه مدیریتی و سیاستگذاری، در گیر بودن نظام اجرایی با چالش های جامعه پسا انقلابی و... از دلایل پذیرش پر تعداد این پناهندگان بود که می‌توان مصداقی به زمان حمله شوروی به افغانستان را درسال ۵۸ و هجوم ۶۰۰ هزار نفر آواره به ایران و پاکستان اشاره کرد.


18 November, 2021 - 10:44 -- majidabolhasani...
عشایری مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی و دبیر کمسیون ساماندهی اتباع خارجی استان در نشست با مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان و مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین

دکتر عشایری مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی و دبیر کمسیون ساماندهی اتباع خارجی استان در نشست با مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان و مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری قزوین :جمهوری اسلامی ایران نهایت تلاش خود را در راستای توانمند سازی پناهندگان با اجرای برنامه های آموزش فنی و حرفه ای معمول داشته و این دسته از پناهندگان پتانسیل مناسبی برای بازسازی افغانستان محسوب می شود


18 July, 2021 - 11:07 -- majidabolhasani...
بهمن عشایری مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی حوزه سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی حوزه سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین اظهار داشت: از ابتدای تیرماه سال جاری صدور تمدید و تعویض دفترچه کاغذی متوقف و تمامی پناهندگان آسیب‌پذیر و غیر آسیب پذیر با ارائه کارت آمایش و برگه تردد معتبر می‌توانند خدمات درمانی مورد نیاز را بدون وقفه در قالب نسخه نویسی و نسخه پیچی الکترونیک دریافت نمایند


19 June, 2021 - 13:52 -- majidabolhasani...
نشست مشترکی با حضور حجت الاسلام و المسلمین قدرتی رئیس کل محترم دادگستری استان ، بهمن عشایری مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری ،شعبانی رئیس دادگاه های عمومی و انقلاب اسلامی شهرستان قزوین، قضات دادگاه های خانواده

در این نشست بهمن عشایری مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی حوزه معاونت سیاسی و امنیتی استانداری با تشریح قانون و آئین نامه و شیوه نامه اجرایی قانون " اصلاح قانون تعیین تکلیف فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی" با اشاره به تعدد و کثرت پرونده ها با لحاظ وسعت سرزمینی و جمعیت استان و همچنین زمانبر بودن و مطول بودن فرآیندهای تقاضای تابعیت ، افزود در این راستا تقاضا و اهتمام اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری و مراجع ذیربط بر کاهش زمان رسیدگی به تقاضای رسیدگی و تسریع در اعطاء تابعیت و شناسنامه پس از طی روندهای قانونی است .


10 June, 2021 - 12:48 -- majidabolhasani...
با حضور مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی

بهمن عشایری مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی حوزه معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی در این وبینار به قوانین رسمی و رویه های عملی جمهوری اسلامی ایران بر اصل بنیادین دسترسی اتباع و مهاجرین خارجی به خدمات و حقوق شهروندی تنظیم شده اشاره و با تاکید بر لزوم اهمیت آموزش کودکان اتباع و مهاجرین خارجی گفت از یک سو حقوق انسانی و حقوق بشر و از سوی دیگر منافع ملی و استلزامات منافع ملی و ضرورت در نظم ساختاری جامعه این مهم را می طلبد و قطعا حاشیه ای شدن و جدایی گزینی در میان نسل های جدید آنان زیاد است و بایست نسبت به پیامدهای آن حساس باشیم و امر آموزش و تعلیم و تربیت به عنوان یکی از ابزارهای اساسی و مهم جامعه پذیری این نسل های جدید خواهد بود.


23 May, 2021 - 09:46 -- majidabolhasani...
آغاز اجرای طرح آمایش مرحله شانزدهم اتباع خارجی کشورهای افغانستان و عراق

آغاز اجرای طرح آمایش مرحله شانزدهم اتباع خارجی کشورهای افغانستان و عراق مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری قزوین از آغاز اجرای طرح آمایش مرحله شانزدهم اتباع کشورهای افغانستان و عراق در دفاتر خدمات اقامت و اشتغال اتباع خارجی در استان خبر داد.


25 April, 2021 - 13:07 -- majidabolhasani...
با حضور دکتر حبیبی معاون سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استاندار و عشایری مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی

عشایری در آیین صدور اولین شناسنامه در راستای اجرای قانون اصلاح قانون تعیین تکلیف فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی در استان قزوین با اشاره به ضرورت تدوین هنجارهایی به منظور تنظیم مهاجرت و قاعده‌مند کردن آن افزود در این شرایط به لحاظ مهاجر پذیر بودن کشور باید چهارچوب نظام حقوقی ما در فرآیند حرکت خود در راستای منافع مهاجران و پناهندگان و راه حل های پایدار برای رفع مشکلات و چالشهای آنان گام بردارد و در این راستا برخی از قوانین قطعاً دستخوش تغییراتی منطبق با شرایط جامعه شده و روزآمد می گردد.


4 April, 2021 - 11:48 -- majidabolhasani...
عشایری مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی در جلسه کمسیون ساماندهی اتباع خارجی استان

بهمن عشایری مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی حوزه معاونت سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری قزوین در جلسه کمیسیون ساماندهی اتباع و مهاجرین خارجی استان ضمن برشمردن دلایل رسوب و ایستایی بیش از پیش اتباع خارجی غیر مجاز و تشریح آسیب ها و مضار جبران ناپذیر عدم ساماندهی مدبرانه آن گفت قطع یقین اقامت مهاجران در منطقه متوقف بر مقدماتی چون سکونت و اشتغال است که بنا بر ملاحظاتی در راستای سیاست ها و جهت گیری های حاکم در چارچوب قواعد مصرح قاعده مند کردن آن امری لازم و ضروری است.


16 March, 2021 - 10:16 -- majidabolhasani...
مسابقات فوتسال اتباع خارجی گرامیداشت دهه مبارک فجر و یادبود سردار سلیمانی با شناخت تیم های برتر پایان یافت

این رقابت ها با حضور اتباع کشور افغانستانی مقیم قزوین با هدف گرامیداشت دهه مبارک فجر و یادبود سردار سلیمانی در سالن ورزشی ناحیه شهری چوبیندر برگزار شد. در این رقابت ها ۸ تیم حضور داشتند که در ۳ مرحله مقدماتی ، گروهی و نهایی به رقابت پرداختند. این رقابتها پس از برگزاری ۱۵ مسابقه در ۸ روز تیم های ۱۴ معصوم (ع) ،سفیر قزوین و کهکشانی ها موفق به کسب عناوین نخست تا سوم این رقابتها شدند.


13 February, 2021 - 10:32 -- majidabolhasani...
عشایری مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی خبر داد

از ابتدای سال جاری، اقدام‌ و پی‌گیری های بسیاری توسط بانک مرکزی و شورای هماهنگی بانک‌ها به عمل آمد تا اتباع خارجی فاقد کد شهاب بتوانند اطلاعات هویتی خود را تکمیل و کد شهاب را دریافت کنند، در پی آن با پیگیری های اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی وزارت کشور مهلت دارندگان حساب تا تاریخ ۹۹/۱۲/۶ به مدت یک ماه تمدید شد تا دارندگان حساب اطلاعات بانکی را تکمیل کرده و همانند شهروندان ایرانی با ارائه کد درخواستی به شعب بانک ها خدمات ساتنا برای آنان نیز برقرار شود و بعد از پایان مهلت یک ماهه ، اگر کسی کد شهاب نداشته باشد این نوع خدمات برای آنان قطع شود.


8 February, 2021 - 13:00 -- majidabolhasani...
با حضور عشایری مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی، رییس اداره گذرنامه نیروی انتظامی و معاون ثبت احوال استان

نشستی با هدف بحث و بررسی نحوه تسهیل فرآیندهای رسیدگی به تقاضای تابعیت مشمولین قانون اعطای تابعیت ایران به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی با مردان خارجی با حضور نمایندگان دستگاه های متولی از جمله ثبت احوال و اداره گذرنامه و اتباع خارجی نیروی انتظامی در محل اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی حوزه معاونت سیاسی ، امنیتی و اجتماعی استانداری به ریاست عشایری مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی برگزار گردید.


24 January, 2021 - 09:19 -- majidabolhasani...
مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری :

مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری گفت:روادید و گذرنامه های اتباع و مهاجرین افغانستانی استان در دفاتر خدمات اقامت و اشتغال اتباع خارجی تمدید می گردد


8 November, 2020 - 12:38 -- majidabolhasani...
نشست مشترک مسئولین قضایی و استانداری

بهمن عشایری مدیر کل اتباع و مهاجرین خارجی حوزه معاونت سیاسی و امنیتی استانداری قزوین در این نشست که با حضور دکتر قاسمی دادستان محترم قزوین و معاونین ایشان و آقای علائیان معاون قضایی مدیرکل دادگستری استان و تعدادی از مسوولین قضایی استان برگزار گردید

Pages